Na Drugom savjetovanju iz područja transfernih cijena i međunarodnog oporezivanja, uz raspravu i vodstvo renomiranih stručnjaka, doznajte odgovore na pitanja i probleme s kojima se susrećete u praksi. Uz interakciju ćemo prodiskutirati što hrvatsko zakonodavstvo još treba učiniti kako bi donijelo i olakšalo primjenu propisa vezanih uz navedeno područje, ali i prokomentirati dosadašnja iskustva iz prakse poduzetnika, kao i prakse porezne uprave.
Transferne cijene jedno su od glavnih područja kojima se bave domaća i međunarodna poduzeća i njihove porezne uprave. Bit formiranja transfernih cijena je u određivanju njihove visine koja bi trebala biti u skladu s uobičajenim tržišnim cijenama.
Koju metodu utvrđivanja transfernih cijena odabrati i zašto? Kako nam Amadeusova baza podataka pomaže u određivanju transfernih cijena? Koja je problematika transfernih cijena u nadzoru; do kojih saznanja dolazi nadzor? Na kojoj strani je teret dokazivanja, što se smatra urednom i vjerodostojnom dokumentacijom? Kako se odabiru porezni obveznici kod kojih će se provesti nadzor? Kako primijeniti Ugovore o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja i štedjeti?
Doznajte odgovore na pitanja s kojima se susrećete u praksi!
Naknada za sudjelovanje na savjetovanju: |
1.000,00 kn + PDV |
Krajnji rok za prijavu: |
10. lipnja 2011. |
|
Svaki sudionik na konferenciji dobiva 5% popusta na jedan trening Altius savjetovanja te 30% popusta na knjigu Kontroling - upravljanje iz backstagea, koautorice mr. sc. Andreje Švigir. |
Najsretnijem sudioniku wellness vikend!
Teme:
-
transferne cijene i problematika njihove primjene (povezana društva, poslovni, upravljački i računovodstveni aspekt određivanja transfernih cijena)
-
izmjene vodiča za transferene cijene prema smjernicama OECD-a
-
koju metodu utvrđivanja transfernih cijena odabrati i zašto
-
primjena cost plus method (metoda troška plus) - kako računovodstvenim postupcima utjecati na određivanje transfernih cijena - praktičan primjer
-
na kojoj razini kontribucije uspoređivati operativnu dobit s konkurencijom?
-
faktori oblikovanja transfernih cijena (uvozna davanja - carine, tržišna konkurencija, ograničenja prijenosa novčanih sredstava, ograničenja financiranja, rizik promjene deviznog tečaja)
-
metode utvrđivanja transfernih cijena (metoda usporedive nekontrolirane cijene, metoda prodajne cijene, metoda podjele dobitka, metoda neto razlike u cijeni) - praktični primjeri
-
kako nam Amadeusova baza podataka pomaže pri utvrđivanju transfernih cijena
-
transferne cijene u nadzoru - problemi s kojima se nadzor susreće u radu
-
na koje zone u poduzeću porezni nadzor usmjerava pažnju?
-
urednost i vjerodostojnost dokumentacije - što nadzor smatra urednom i vjerodostojnom dokumentacijom?
-
na kojoj strani (porezni obveznik/nadzor) je teret dokazivanja poslovnih i poreznih transakcija
-
kriteriji prema kojima porezni nadzor bira porezne obveznike u kojima provodi nadzor
-
pravni lijekovi u poreznom postupku u svjetlu novih propisa
-
međunarodno oporezivanje i Ugovori o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja - nesamostalni rad prema Ugovorima o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja (osvrt na posljednje izmjene Komentara OECD Modela Ugovora iz 2010)
-
rasprava
Predavači:
-
mr. sc. Andreja Švigir, članica Uprave, Altius savjetovanje, Zagreb
-
mr. sc. Srebrenka Pečenjak, načelnica za nadzor velikih poreznih obveznika, Ministarstvo financija, Područni ured Zagreb
-
Ksenija Kramar, ovlaštena porezna savjetnica, Krako revizija, Zagreb
-
Nada Tucaković, viša inspektorica-koordinator, Služba za nadzor Središnjeg ureda porezne uprave
-
Ljubica Strugar, načelnica Odjela za upravni postupak
-
Zdravko Vukšić, viši inspektor-koordinator, Središnji ured Porezne uprave
-
Marica Houška, načelnica Odjela za izbjegavanje dvostrukog oporezivanja